Moda

Yazın En Şık Aksesuarı Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?

Gözlük modelleri 2018

 senesinde de kadınların ve erkeklerin vazgeçilmez aksesuarlarından biri olmaya devam ediyor. Güneş gözlüğü seçiminde dikkat etmeniz gereken ve göz sağlığınız için titizlikle yaklaşmanız gereken pek çok konu bulunuyor. Bu nedenle UV filtresine sahip olan gözlükler seçmeli ve güneşin zararlı ışınlarından gözlerinizi mutlaka korumalısınız. Güneş gözlüğü modelleri 2018 senesinde de yüz hatlarınıza göre belirleyebileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Bunlar:

Oval yüz hatları için güneş gözlükleriElmas yüz hatları için güneş gözlükleriÜçgen yüz hatları için güneş gözlükleriYuvarlak yüz hatları için güneş gözlükleriKare yüz hatları için güneş gözlükleriUzun yüz hatları için güneş gözlükleri

Güneş Gözlüğü Seçiminde Nelere Dikkat Edilir?

Bayan yeni güneş gözlük modelleri 2018 senesinde de iddialı tasarımlarıyla kadınların ilgisini çekiyor. Ancak model ve kesiminden önce UV değerine bakmalı günlük kullanım için alacaksanız UV 400 korumasına sahip bir gözlüğün yeterli olduğunu bilmelisiniz. Ancak gözlüğü kayak yapmak gibi aktiviteler için kullanacaksanz UV 400 değerinin yetersiz olduğunu da bilmelisiniz. Erkek güneş gözlüğü modelleri 2018 için de aynı kriterler geçerlidir.

Kaliteli Gözlükten Şaşmamalısınız

Moda abiye modelleri mağazalarına baktığınız zaman aksesuar bölümünde güneş gözlüklerinin de satıldığını görecek ve güneş gözlüklerinizi bu mağazalardan da alabileceksiniz. Önemli olan kaliteli gözlüklerden şaşmamanız ve bazı kriterlere uygun, göz sağlığınızı bozmayacak gözlükler tercih etmenizdir. Sonrasında doğru gözlük seçimi sayesinde gözlerinizi yaz boyu güneşten koruyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
tr_TRTurkish