Güzellik

Cilt Rengine Göre Bronzer Seçimi

Yaz aylarında ışıl ışıl bir cilt için bronzer uygulamak istiyorsanız cilt rengine göre bronzer seçimi yazımıza göz atabilirsiniz. Ten göre bronzer hangisi diye soranlar buraya.

Cilt Rengine Göre Bronzer Seçimi

Yüzünüzü daha küçük göstermek yada burun ve yanaklarda minik hileler yaratmak istiyorsanız yapmanız gereken ideal bronzerı bulmak olabilir. Yüzünüze göre bronzer seçimi yaparken cildinizin asıl tonuna olduğu kadar yazın bronzlaşan cildinizi de hesaba katmalısınız. Kendi ten renginizden birkaç ton koyu olan bronzerları kullanarak doğal bir görüntü çizebilirsiniz.

Beyaz Cilt
Beyaz yada solgun bir cilde sahipseniz bal rengi bronzerları tercih edebilirsiniz. Alt renginiz soğuk olduğu için turunculaştırmayan şeftali ve pembe tonlarını da tercih edebilirsiniz. Kahverengi alt tona sahip ürünlerden uzak durmanız gerekmektedir.

Buğday Ten
Ara bir ton olan buğday rengi tenlerde toprak tonlu bronzerları uygulayabilirsiniz. Cildiniz açık buğday ise altın yansımalı bronzerlar sizin için ideal olacaktır. Koyu buğday ten rengine sahip iseniz bakır yansımalı bronzerlar size uygundur.

Esmer Ten
Çikolata tonları sizin için uygun olabilir. Kendi ten renginiz koyu olduğu için ürünü kullanırken dikkat edin. Cildinizde karanlık bir görüntü yaratabilir.

Cildinize bronzer seçerken mutlaka deneyin. Yaz ve kışın kullanılan fondötenler farklı olduğu gibi bronzerlarda farklı olmalıdır. Alt tonunuza en uygun olan bronzerı seçmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
tr_TRTurkish