'Bring Your Relative' Era Started in Blood Donation (Special News)

featured
Share

Share This Post

or copy the link

Türk Kızılay Kan Merkezi, deprem felaketinin ardından çadır satışı ile itibar kaybetmiş ve şu an bağış kanı bulmakta güçlük çekiyor.

Bir Türk Kızılay Kan Merkezi yetkilisi, ismini vermek istemeyerek Bilim ve Sağlık Haber Ajansı’na (BSHA) deprem sonrası artan kan krizi hakkında açıklamalarda bulundu. Yetkili, Kızılay’ın envanterinde tüm kan gruplarında ciddi stok sıkıntısı yaşandığını ve devlet ile üniversite hastanelerinin taleplerini karşılamakta zorlandığını dile getirdi. Aynı zamanda, “Üzülerek söylemeliyim ki Kızılay, itibar kaybından sonra kan stoklarının azalmasını engelleyemedi. Kamu ve üniversite hastanelerinde acil hastalar ve ameliyat gereksinimleri için yeterli kan stoğu maalesef yok” dedi.

Hastaların ameliyatlarını gerçekleştirebilmek için yakınlarının Kızılay Kan Merkezlerine giderek kan bağışladığını ifade eden yetkili, “Türkiye’nin gündemi çok hızlı bir şekilde değişiyor. İnsanlarımızın kan bağışı yapmaları gerekiyor. Bu acil bir Eylem Planı’nın hayata geçirilmesi gereken bir konu” şeklinde konuştu. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

0
Happy
Happy
0
_zg_n
Sad
0
annoyed
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected
'Bring Your Relative' Era Started in Blood Donation (Special News)

You can subscribe to our newsletter completely free of charge.

Don't miss the opportunity and start your free e-mail subscription now to be informed about the latest news.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Install App

By installing our application, you can access our content faster and easier.

Login

To enjoy WOPRE privileges, log in or create an account now, and it's completely free!