“Short Series Writing Workshop” from Netflix for young people

featured
Share

Share This Post

or copy the link

Netflix, Genç Yeteneklere Yönelik “Kısa Dizi Yazım Atölyesi” Düzenliyor

Lider eğlence platformu Netflix, Türkiye’deki yaratıcı yetenekleri desteklemek ve geleceğin kreatif sektör liderlerini yetiştirmek amacıyla özel bir atölye çalışması başlatıyor. “Netflix Kısa Dizi Yazım Atölyesi” isimli bu projenin özel bir yönü var; kontenjanı depremden etkilenen bölgelerdeki üniversitelerde okuyan öğrencilere ayrılmıştır.

Bu özel atölyeye katılmaya hak kazanan 20 öğrenci, İnönü Üniversitesi, Harran Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi ve Akdeniz Üniversitesi’nden seçilmiş yetenekli gençlerden oluşmaktadır.

Atölye programı, tam bir yıl sürecek ve ilk aşaması yakın bir tarihte Antalya’da başlamıştır. Bu aşamada, öğrencilere uluslararası dizi ve film yönetmeni ile yapımcısı Luke Eve ve senarist Melisa Üneri gibi sektörün önde gelen isimlerinden eğitim verilmektedir. Eğitim programının ilerleyen aşamalarında, öğrenciler Netflix ekibi ve Türkiye’nin önde gelen sanatçıları tarafından verilecek çevrimiçi eğitimlere katılma fırsatı bulacaklar.

Atölye sonunda, katılımcılar kendi kısa dizi projelerini geliştirerek Netflix Türkiye yetkililerine sunma şansını elde edecekler. Bu proje, genç yeteneklerin sektöre adım atmaları ve yaratıcılıklarını Netflix platformunda paylaşmaları için büyük bir fırsat sunuyor.

0
Happy
Happy
0
_zg_n
Sad
0
annoyed
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected
“Short Series Writing Workshop” from Netflix for young people

You can subscribe to our newsletter completely free of charge.

Don't miss the opportunity and start your free e-mail subscription now to be informed about the latest news.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Install App

By installing our application, you can access our content faster and easier.

Login

To enjoy WOPRE privileges, log in or create an account now, and it's completely free!