Hanterra Ceramics Competition, One of Turkey's Most Important Functional Ceramics Competitions, Begins

featured
Share

Share This Post

or copy the link

Elif Özbay Şahan ve Kurtuluş Şahan tarafından 2018 yılında kurulan HANTERRA, Türkiye’nin en prestijli işlevsel seramik yarışmalarından biri olan “HANTERRA SERAMİK YARIŞMASI” üçüncü yılında “VAZO” temasıyla başlıyor.

Bu jürili ulusal yarışma, seramik sanatının gelişimine katkı sağlamayı amaçlayan bir platformdur. HANTERRA Seramik Yarışması, yaratıcı tasarımları, teknik ustalığı ve sanatçıların emeklerini ödüllendirmeyi hedefler.

Seramik sanatını daha geniş kitlelere tanıtmak ve seramik sevgisiyle yanıp tutuşan herkesi kucaklamak amacıyla düzenlenen bu yarışma, Sibelco, Colorobbia Art, Valentine Clays, Mars Hobi ve Stüdyo Fırınları ile Ceramila’nın sponsorluğunda gerçekleşmektedir. Yarışma jürisinde, Türk Seramik Sanatçılarından Tuba Önder Demircioğlu, Ezgi Hakan, İç Mimar Ayhan Geveli, İngiltere’den Seramik Sanatçısı Anna Thomson ve İtalya’dan küratör Domenica Laracà gibi önemli isimler bulunmaktadır.

HANTERRA Seramik Yarışması’nın kurucuları Elif Özbay Şahan ve Kurtuluş Şahan, seramik sanatının son yıllarda artan bir ilgi gördüğünü ve insanların dijital dünyanın hızına karşı daha yavaş ve dokunabilir bir üretim tarzına ihtiyaç duyduğunu vurgularlar. Ayrıca, el yapımı seramik ürünlere olan ilginin, sergiler, yarışmalar, festivaller ve seramik pazarları gibi etkinliklerle arttığını belirtirler.

HANTERRA Seramik Yarışması, Türkiye’de özgün tasarımın ve kaliteli üretimin daha fazla tanınmasına katkı sağlamayı amaçlar. Aynı zamanda, el yapımı seramiğin ne kadar emek gerektiren bir üretim süreci olduğunu ve her bir ürünün benzersizliğini vurgular. Yarışma kazananı, büyük bir başarı ödülü ve 25.000 TL değerinde HANTERRA hediye çeki ile ödüllendirilecek. Ayrıca, üç adet mansiyon ödülüne de 6.000 TL değerinde HANTERRA hediye çeki verilecektir.

HANTERRA Seramik Yarışması 2024 ile ilgili tüm detaylara www.hanterrayarisma.com web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Yarışma Takvimi:

  • 12 Ocak 2024: Katılım için son tarih
  • 12 Şubat 2024: Kazananların Duyurusu
  • 23 Şubat 2024: Ödül Töreni ve Sergi Açılışı

HANTERRA’nın kurucuları Elif Özbay Şahan ve Kurtuluş Şahan, seramik sanatına yeni bir bakış açısı getirmeyi ve kaliteli, yenilikçi ürünleri tanıtmayı hedefleyen bir platform oluşturmak amacıyla yola çıktıklarını belirtirler. HANTERRA, seramik malzemelerin satışının yanı sıra seramik sanatıyla ilgili çeşitli yeniliklere imza atmaya devam etmeyi planlamaktadır.

0
Happy
Happy
0
_zg_n
Sad
0
annoyed
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected
Hanterra Ceramics Competition, One of Turkey's Most Important Functional Ceramics Competitions, Begins

You can subscribe to our newsletter completely free of charge.

Don't miss the opportunity and start your free e-mail subscription now to be informed about the latest news.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Install App

By installing our application, you can access our content faster and easier.

Login

To enjoy WOPRE privileges, log in or create an account now, and it's completely free!