Gülten Akın's Poems were guests of Tüyap Book Fair

featured
Share

Share This Post

or copy the link

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Emre Koyuncuoğlu tarafından Gülten Akın’ın şiirlerinden ilham alınarak hazırlanan ve yönetilen “Ben Nergisten Sorumluydum” adlı etkinliği sanatseverlerle buluşturdu.

30 Ekim 2023 Pazartesi günü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Interexpo Salonu’nda düzenlenen “İstanbul Şiirle Buluşuyor” başlıklı gösteri, izleyicilerin büyük takdirini kazandı.

Gülten Akın’ın Şiir Evreni Sahneye Taşındı

Yönetmen ve oyuncuların işbirliğiyle, dekor, kostüm, müzik ve görsel tasarımın bir araya geldiği sahne performansı sayesinde izleyiciler, Gülten Akın’ın şiir evrenine özgü bir atmosferde etkinliği deneyimledi.

  1. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı kapsamında gerçekleştirilen imza günü, söyleşi ve diğer etkinlikler arasında öne çıkan “Ben Nergisten Sorumluydum,” izleyicilere tiyatro aracılığıyla Gülten Akın’ın şiir dünyasının kapılarını araladı.

Emre Koyuncuoğlu tarafından uyarlanıp yönetilen etkinlikte, Radife Baltaoğlu, Sevil Akı, Yeşim Koçak, Işıl Zeynep Karaalp, Şirin Asutay, Ebru Üstüntaş ve Elvan Boran gibi oyuncular rol aldı.

Sahne ve kostüm tasarımı Ahsen Nur Yaman’a, ışık tasarımı Mustafa Türkoğlu’na, canlı müzik ise Aydın Yıldız ve Altuğ Kutluğ’a aitti. Göksel Arslan ve Asrın Gurur Kuyucak da etkinlikte asistan olarak görev aldı.

0
Happy
Happy
0
_zg_n
Sad
0
annoyed
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected
Gülten Akın's Poems were guests of Tüyap Book Fair

You can subscribe to our newsletter completely free of charge.

Don't miss the opportunity and start your free e-mail subscription now to be informed about the latest news.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Install App

By installing our application, you can access our content faster and easier.

Login

To enjoy WOPRE privileges, log in or create an account now, and it's completely free!